Zakupy w Chinach

zakupy w chinach z aliexpressJeżeli chodzi o aliexpress i zakupy w chinach sprawa wygląda dość złożenie. Otwarcie swojego ebiznesu w chinach jest dość ciężkie nawet jeżeli mamy do dyspozycji serwisy typu chińskie allegro. Tak na prawdę musimy zwrócić uwagę na pare rzeczy.

Aby rozpocząć e-biznes, potrzebne są dwie rzeczy: pomysł na produkt oraz zaopatrzenie. Jeśli już się ma pomysł na produkt, następnym krokiem jest znalezienie idealnego dostawcę. W naszej globalnej wiosce, nigdy nie było łatwiej niż teraz znaleźć partnera produkcyjnego lub od handlu hurtowego na drugim krańcu świata, jednakże pozyskiwanie produktów z zagranicy wciąż może się wydawać nie lada wyzwaniem dla nowych przedsiębiorców online. Rzeczywiście Zakupy w chinach przez aliexpress nie są łatwe. Aliexpress pozwala nam mieć swoją własną platformę do ebiznesu.

Zakupy w chinach Online

W tym miejscu omówimy jak efektywnie i bezpiecznie pozyskać dostawcę dla swojego pomysłu na produkt używając popularnego katalogu firm o nazwie Aliexpress. Wprowadzimy we wszystkie “za” i “przeciw” udania się za granicą i pokażemy jak poruszać się po tym nowym terenie, by móc wyłowić idealnego dostawcę dla swojego pomysłu na produkt oraz rozpocząć sprzedaż online.

Przed zrobieniem jakichkolwiek zakupów u Alibaby, trzeba się upewnić, że się przeczytało ich najaktualniejsze informacje i zabezpieczenia celem ochrony swojego zakupu. Kliknąć tu. Najczęstszym powodem, dlaczego wiele przedsiębiorców spogląda na Azję – a w szczególności na Chiny – jako dostawców produktu jest to, by skorzystać z niskich kosztów produkcji. Koszty produkcji na terenie Azji potrafią być znacząco niższe niż w Ameryce Północnej czy innych częściach świata, i to o tyle niższe, że wiele biznesów mogłoby mieć sporo kłopotów z byciem opłacalnym gdyby nie produkcja za granicą. Tańsze koszty uzyskania produktu są sporym, lecz nie jedynym powodem dlaczego Azja jest atrakcyjnym miejscem, by znaleźć dostawcę, jest jeszcze również kilka dodatkowych korzyści:

Jeśli się jest zdecydowanym i zdeterminowanym, by pozyskać dostawcę z zagranicy, istnieje realna szansa, że się kupi od Alibaby. Wg liczb, Aliexpress jest największą firmą handlu internetowego na świecie (większą niż Amazon i eBay razem wzięte) a zarazem jest najbardziej kompleksowym katalogiem łączącym dostawców (głównie z Azji) z nabywcami z całego świata. Aliexpress ma dosłownie miliony produktów od setek tysięcy dostawców, więc rzeczy, których się nie znajdzie w katalogu, jest naprawdę mało. Kupowanie na Alibabie i używanie katalogu jest zasadniczo łatwe w obsłudze i podobne do innych rynków, jak np. eBay. Trzeba przejrzeć kategorie produktów lub wyszukać konkretnie potrzebny produkt.

Istnieją dwa powszechne podejścia do wyszukiwania na Alibabie: albo się szuka przedmiotów bazując na opisach produktów (np.: obroże dla psów), które poda tysiące wyników produktów dla psich obroży, albo alternatywnie, z rozwijanego menu można wybrać “Dostawcy” zamiast “Produkty” i poszukać producentów specjalizujących się w konkretnym typie produktów.

Back To Top