Jak radzić sobie z odrzuceniem?

Odrzucenie potrafi być bardzo bolesne… coś o tym wiem, dziś pare porad:

Nie bierz tego do siebie. Różnice w pożądaniu seksualnym wśród par, są bardzo częste. Chociaż jest ciężko nie brać tego personalnie, gdy po raz kolejny jest się odrzuconym przez partnera, musisz przypomnieć sobie, że brak zainteresowania twojej drugiej połówki nie wynika z braku twojej atrakcyjności czy innych twoich cech, nie kręci się to wokół ciebie. To może być kwestia niedoboru hormonów lub inne problemów – uczuć i opinii jaka ta osoba ma o sobie. Oczywistym jest, że chcesz zmienić ten stan rzeczy, spróbuj rozwinąć w sobie nieco więcej empatii. Mogą się oni czuć niewystarczający dla swoich połówek. Ta sytuacja jest oczywiście bolesna i dla ciebie, ale nie lekceważ tego jak bardzo trudne i bolesne jest to również dla twojego partnera/partnerki. Nawet jeżeli działa obroninie, tój partner/parnerka spędza dużo czasu  a zastanawianiu się dlaczego rzeczy między wami nie są łatwiejsze. Staraj się być wyrozumiałym partnerem.odrzucenie

Nie znając ciebie, mogę powiedzieć z pewną dozą pewności, że ten przedłużający się stan, braku aktywności seksualnej, wpłynęło na waszą relację i nawet możecie zaczynać odgrywanie pewnych ról, odkąd jest to coraz bardziej uciążliwy problem. Nakłaniasz swojego partnera do seksu, a on po raz kolejny ci odmawia. Im bardziej naciskasz, tym bardziej twój partner czuje się pod presją i odsuwa się coraz bardziej.

Nadszedł czas, aby wypróbować nowego podejścia.  Po pierwsze wycofaj się na chwilę. Nie ważne jak bardzo pociągający jest twój współmałżonek lub jak bardzo gotowy jesteś by się z nim kochać, prEz pewien czas powinieneś dać sobie spokój. Nie inicjuj seksu przez chwilę i zobacz co się stanie. Nie mów o tym, po prostu wycofaj się i czekaj. Czasami niektóre osoby potrzebują nieco więcej czasu by naładować swoje akumulatory. Kiedy ten okres minie, może znów twój partner poczuje się lepiej i będzie chętniejszy na miłosne igraszki. Warto wypróbować ten sposób.

Back To Top